Hlavní obsah
Vinobraní na náměstí Míru. Foto: archiv novinky, Novinky

Vinobraní v pražské Grébovce láká kromě burčáku na ohňovou show

Pod záštitou městské části Prahy 2 se opět koná Vinohradské vinobraní, jehož historie sahá již do roku 1997. Akce letos podruhé proběhne v Havlíčkových sadech. Kromě kulturních zážitků na návštěvníky zaútočí i lahodné speciality a samozřejmě ochutnávka vín a burčáku nejen z místních vinic. Vše doprovodí zajímavý kulturní program.

Vinobraní na náměstí Míru. Foto: archiv novinky, Novinky
Vinobraní v pražské Grébovce láká kromě burčáku na ohňovou show

Park Havlíčkovy sady, obecně známý jako Grébovka, je jedním z nejpřívětivějších pražských zelených oáz, navíc s nevšední historií. Od dávných století se v těchto místech, tak jako v Nuselském údolí kolem potoka Botiče, pěstovala vinná réva.

Program vinobraní bude inspirován osobností Karla IV. a jeho čtyřmi manželkami. Blanka z Valois bude držet ochrannou ruku nad tradičními řemesly a životem v podhradí, Anna Falcká se stane patronkou soutěžních zápolení a divadelních kratochvílí pro děti i dospělé, Anna Svídnická bude patronkou herecké společnosti, žonglérů a jiných komediantů a Alžběta Pomořanská bude dozírat na regulérnost rytířských klání.

Vinobraní vyvrcholí ohňostrojem

Tradičně bude ochutnávka různých druhů vín i burčáku doplněna celou řadou soutěží, představení, kejklířskými výstupy, střelbou z luku nebo se můžete těšit na molitanovou bitvu. Na návštěvníky čekají i šermíři, akrobaté, praporečníci nebo ukázky historických řemesel. Vše bude dokreslovat středověká hudba, pouliční divadlo nebo koňské turnaje.

V odpoledním programu vystoupí Petr Muk a pražská folk-rocková skupina Hromosvod, ve 20 hodin sedmičlenná formace Hradní duo, která hraje tzv. keltský rock. Vinobraní vyvrcholí ve večerních hodinách velkou ohňovou show a ohňostrojem.

Starostka městské části Prahy 2 Petra Černochová se těší na minimálně stejně hojnou účast jako na loňské premiéře: „Parkem prošlo za celé odpoledne více než 15 000 lidí. Věříme, že i letos si každý z návštěvníků, dětských i dospělých, najde to své,“ říká starostka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků