Hlavní obsah
 

Vietnam se pyšní prvním zlatým hotelem na světě

Hanojský hotel Golden Lake je prvním svého druhu. Na rozdíl od mnoha jiných luxusních zařízení nemá jen různé zlaté prvky, ať už kohoutky, stropy, či lustry — zlatem je obložená celá jeho fasáda, píše server Luxury Launches. Když na ni proto zasvítí slunce, je to pro kolemjdoucí vskutku oslepující pohled.

 
Vietnam se pyšní prvním zlatým hotelem na světě

V okolní šedé zástavbě budova upoutá hned na první dobrou. Hotel s pětadvaceti podlažími pokrývají na 5000 čtverečních metrech zlaté dlaždice, které mu dodávají třpytivý metalický vzhled.

Hotel disponuje celkem 400 místnostmi. Na jeho střeše se nachází zlatý nekonečný bazén, zlaté jsou také příbory v restauraci nebo je drahým kovem vykládaný nábytek, uvádí server In The Know.

Unikátní produkt pro město

Podle šéfa developerské společnosti Hoa Binh Group Nguyena Huu Duonga šlo od začátku o nákladný a riskantní projekt. Výroba zlatých kachliček je náročná a většina investorů by od ní raději upustila.

„Cestovní ruch je pro místní ekonomiku klíčový, turistický sektor proto musel dostat unikátní produkt, aby přilákal návštěvníky. Hotel Hanoi Golden Lake se stane místem, které rozhodně neminete,“ myslí si Duong.

Zařízení povede americká společnost Wyndham Hotel Group, která má zajistit mezinárodní standardy služeb a managementu. Ceny v hotelu budou začínat na 250 dolarech za noc, což je necelých šest tisíc korun. Jde o částky srovnatelné s jinými pětihvězdičkovými hotely ve vietnamské Hanoji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků