Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ve Žďáru nad Sázavou začala výstava turistických značek

Poprvé mohou lidé v Česku navštívit výstavu, která se věnuje fenoménu turistických značek. Expozice nazvaná Krajina značek se v pondělí pro veřejnost otevřela na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Zájemci si snímky, jejichž autorem je Francouz Stéphane Corbet, mohou prohlédnout do 18. června. Uvedla to Lucie Herberová ze žďárského Muzea nové generace.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Ve Žďáru nad Sázavou začala výstava turistických značek

„Nápad fotit turistické značky v krajině přišel po dlouhých hodinách procházek po značených trasách. Chci zachytit kouzlo turistických značek, které budou postupně zničeny přírodními událostmi, lidskými i zvířecími zásahy. Byla by škoda tato dočasná umělecká díla nezaznamenat," uvedl Corbet.

Svou tvorbu představuje na desítkách velkoformátových fotografií. Pro svou vášeň je prý autor, jenž v Česku pracuje jako ředitel Komerční pojišťovny, schopen čehokoli. Některé fotografie pořizoval i během bouřky. Jednu ze značek vyfotil u Pece pod Sněžkou a až doma v Praze zjistil, že je rozmazaná, a jel ji vyfotit znovu.

1500 značkařů

„Nejradši jsem, když na turistických trasách nepotkávám lidi. Někdy mám totiž pocit, že mě považují za blázna," řekl.

Výstava Krajina značek se podle Herberové koná se souhlasem Klubu českých turistů, který se značení pěších turistických tras věnuje od roku 1889. O více než milión značek na přibližně 42 000 kilometrech značených pěších turistických tras se stará okolo 1500 značkařů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků