Hlavní obsah

V Indii otevřeli muzeum záchodů

V Novém Dillí otevřeli muzeum záchodů a všeho co k nim patří. Můžete si v něm prohlédnout desítky toalet různých barev a tvarů. "Záchod je součástí lidské hygieny, která je kritickou kapitolou růstu civilizace," říká zakladatel muzea Bindershwar Pathak.

V Indii otevřeli muzeum záchodů

Muzeum bylo založeno z několika důvodů. Jeho hlavní záměr je vzdělávat studenty o historických trendech ve vývoji záchodů. Poskytuje informace také odborníkům zabývajících se designem, materiály a technologiemi používanými v minulosti na celém světě.

:. Návštěvníci mohou obdivovat různé tvary i ornamenty toalet.
Foto: Sulabh International Museum of Toilet

Navíc chtějí pomoci odborníkům porozumět umění, které vytvářeli předchůdci z celého světa. Na muzeum se obracejí také firmy vyrábějící sanitu a příslušenství do koupelen. Navazují tak na tradici funkčních a ověřených produktů. Experti na hygienická zařízení se tak mohou učit z minulosti.

"Muzeum je otevřené od pondělí do soboty vždy mezi 10 - 17 hodinou," říká Tomio Okamura, člen prezidia a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

:. Muzeum představuje historický vývoj záchodů.
Foto: Sulabh International Museum of Toilet

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků