Hlavní obsah
Nový val je o téměř dva metry vyšší než původní. Foto: Letiště Praha

U pražského letiště otevřeli staronový val pro pozorování letadel

Planespotteři neboli pozorovatelé letadel mohou opět vyrazit k pražskému letišti. To totiž u obce Kněževes znovuotevřelo val pro pozorování letadel. Ten původní musel být loni v květnu zrušen, jelikož bránil výstavbě. Nový val je vyšší o téměř dva metry a byl posunut o 51 metrů od přistávací dráhy, informovalo Letiště Praha v tiskové zprávě.

Nový val je o téměř dva metry vyšší než původní. Foto: Letiště Praha
U pražského letiště otevřeli staronový val pro pozorování letadel

Val v Kněževsi byl oblíbeným místem pro pozorování letadel a scházeli se na něm fotografové, letečtí fandové, ale i turisté a rodiny s dětmi. Z důvodu rostoucího leteckého provozu je však Letiště Praha nuceno zvyšovat svoje kapacity, což vyžaduje i stavební úpravy. Strategickou stavbou z pohledu budoucího rozvoje letiště je i nový produktovod leteckých pohonných hmot a depo autocisteren. Právě nově vznikajícímu produktovodu musel původní kněževeský val ustoupit.

Po téměř devíti měsících vznikl v blízkosti původní plošiny val nový. Je vysoký 4,5 metru a návštěvníci se k němu dostanou po nezpevněné štěrkové cestě, která vede od přilehlé komunikace. „Opětovné otevření valu je bezpochyby pozitivní zprávou pro milovníky letadel i rodiny s dětmi, které jsou jeho častými návštěvníky. Do budoucna plánujeme vylepšení o dětské hrací prvky, aby malí návštěvníci měli vedle pozorování letadel možnost další zábavy,“ uvedl místopředseda představenstva Letiště Praha Jiří Kraus.

Kromě kněževeského valu se nedaleko letiště nachází i druhý val, situovaný u obce Hostivice. Fotografové letadel tam mohou využít také speciálních otvorů v oplocení. Pro všechny návštěvníky letiště jsou pak z obou terminálů přístupné vyhlídkové terasy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků