Hlavní obsah
 

U nejoblíbenější atrakce v Las Vegas se lidé tlačí i po 15 letech

Jsou atrakce, které stačí vidět jednou za život. Pak jsou ale atrakce, které chcete vidět pokaždé, když dané místo navštívíte. Doslova k sobě přikovávají pohledy tisíců lidí a pobaví vás třeba i posté. Tančící fontány před hotelem Bellagio, které vznikly společně s hotelem v roce 1998, se řadí přesně do této kategorie. Vlní se a řádí na širokou škálu písní a nadšené citoslovce turistů se nikdy nedají přeslechnout.

 
U nejoblíbenější atrakce v Las Vegas se lidé tlačí i po 15 letech

Fontán je na světě velké množství. Proč by tedy měly být ty před hotelem Bellagio výjimečné? Začněme s náklady. Výstavba této atrakce stála v přepočtu přibližně tři čtvrtě miliardy korun. To je suma, která v souvislosti s fontánou neohromí asi jen arabské šejky.

Skvěle synchronizovaná představení se konají odpoledne každých 30 minut a od osmé hodiny večer do půlnoci pak každou čtvrthodinu. Při začátku představení se vždy umělé jezero nasvětlí na barvu vhodnou ke skladbě, na kterou budou fontány „tančit”.

A jaké skladby že to jsou? Je jich opravdu mnoho, často se ale nějaká váže právě k městu hříchu. Nechybí tak songy Viva Las Vegas či Luck Be a Lady.

Tančící fontány před lasvegaským hotelem Bellagio.

Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Osmiakrové jezero je jednou z dominant promenády zvané Strip. Právě tato ulice je samotným centrem hráčské Mekky. A ač se to často povídá, jezero neplní odpadní voda z hotelu, ale voda ze sladkovodní studny, která byla vyvrtána o desítky let dříve, kdy se na tomto pozemku nacházelo golfové hřiště.

Soustava fontán se skládá z dvanácti stovek trysek a více než 4500 světel. Ty nejsilnější trysky, které byly do soustavy dodány v roce 2005, jsou schopné vodu vystřelit až do výše 140 metrů. Ale pozor, pokud je silný vítr, mohou být představení bez předchozích varování zrušena.

TIP
Pokud byste chtěli vidět představení z netypického úhlu (a s lasvegaskou Eiffelovkou v pozadí), zajděte si na drink do hotelového baru Hyde Bellagio, který leží přímo nad hladinou jezera, avšak přesně na opačné straně, než ze které turisté fontány sledují.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků