Hlavní obsah
Národní park Ngao Waterfall Foto: Profimedia.cz

Turista spadnul z vodopádu, když si pořizoval selfie

V Thajsku zemřel po pádu z patnáctimetrového vodopádu turista. K nehodě došlo, když si dvaadvacetiletý mladík, uváznutý v zemi kvůli koronaviru, pořizoval selfie a uklouznul po mokrých kamenech, píše server Independent.

Národní park Ngao Waterfall Foto: Profimedia.cz
Turista spadnul z vodopádu, když si pořizoval selfie

Uzbecký turista byl minulou sobotu s přáteli na výletě v národním parku Ngao Waterfall v provincii Ranong. Podle místního listu Chiang Rai Times ignoroval výstražné cedule upozorňující na nebezpečí, a stoupl si na okraj vodopádu. Po kluzkých kamenech se smekl a spadnul.

Záchranáři dorazili na místo o dvě hodiny později a našli jeho bezvládné tělo pod vodopádem s velkou tržnou ránou na hlavě. „Hned, jak jsme obdrželi hlášení, vyslali jsme na místo záchranáře a policii. Mladý turista a jeho přátelé si půjčili motorky a vyrazili z Phuketu na výlet, aby se pokochali touto nádhernou scenérií,“ uvedl za správu národního parku Chalit Sinrojhanakorn.

Doplnil, že návštěvníci nedbali výstrah a sešli z vyznačené cesty. „Jeho tělo narazilo do kamenů pod vodopádem a krvácel z nosu i úst. Smrt byla velmi rychlá,“ konstatoval Sinrojhanakorn.

V roce 2018 vyšla studie, která se zabývala úmrtím ve spojitosti se selfie. Podle ní se mezi říjnem 2011 a listopadem 2018 odehrálo na 259 smrtelných nehod při pořizování fotografií, nejvíce v Indii, Rusku, Spojených státech a Pákistánu. Muži v počtu obětí převýšili ženy v poměru tři ku jedné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků