Hlavní obsah
Na zájemce bude čekat výstava o Rychlých šípech, promítání dokumentů o Foglarovi i představení divadla Rokoko. Foto: Zuzana Zábrodská, Novinky

Tajemnou Prahou po stopách Rychlých šípů

Fanouškům Rychlých šípů bude v neděli 12. října po setmění patřit ulice U Obecního dvora poblíž Haštalského náměstí, oznámil starosta Prahy 1 Petr Hejma (ODS). Radnice první městské části tam už podruhé uspořádá akci Tajemná Praha 1 a návštěvníky provede po stopách hrdinů z knížek spisovatele Jaroslava Foglara.

Na zájemce bude čekat výstava o Rychlých šípech, promítání dokumentů o Foglarovi i představení divadla Rokoko. Foto: Zuzana Zábrodská, Novinky
Tajemnou Prahou po stopách Rychlých šípů

Na zájemce bude čekat výstava o Rychlých šípech, promítání dokumentů o Foglarovi i představení divadla Rokoko. "Děti budou plnit bobříky na stezce odvahy, se svou kapelou přijde zahrát také jeden z kreslířů Rychlých šípů," uvedl Hejma.

Roční výročí pojmenování uličky Ve Stínadlech

Akce, která začne v 17:00 hodin, má připomenout také roční výročí pojmenování uličky Ve Stínadlech, která propojuje Haštalské náměstí s ulicí U Obecního dvora.

O pojmenování ulice rozhodla vloni městská rada. Název vybrali místní obyvatelé v anketě. Místopisná komise města už dříve pojmenování Ve Stínadlech zamítla. Uvedla, že by to bylo v rozporu s Foglarovým přáním, aby Stínadla byla konkrétně určena. V ulici se tehdy objevila aspoň neoficiální tabule. Pak magistrát věc přehodnotil a ulici tak nazval při příležitosti výročí spisovatelova narození.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků