Hlavní obsah

Španělé propadli Šmoulům, nechají si vesnici natřenou namodro

Španělská vesnice Júzcar v Andalusii zcela propadla Šmoulům. Nikdo už jí také nenazve jinak než Šmoulov. Kdysi krásně bílá a nenápadná víska si definitivně odsouhlasila, že zůstane vymalovaná šmoulí modrou.

Španělé propadli Šmoulům, nechají si vesnici natřenou namodro

Výsledky hlasování, zda ponechat vesnici modrý kabát, byly naprosto jasné. Z 221 obyvatel hlasovalo 141 místních pro zachování modrých omítek, 33 bylo proti a 47 lidí se zdrželo hlasování, uvedl server Andaluz.tv.

Foto: Profimedia.cz

A kde se ve vesnici vůbec vzal nápad se šmoulí barvou? V červnu nechal starosta natřít Júzcar namodro kvůli světové premiéře snímku Šmoulové 3D, která se konala právě u nich. Do českých kin se dostali až v srpnu.

Místní kase změna pomáhá, jde prý o skvělou reklamu a do vesničky jezdí stále více zvědavců. Víska nedaleko Málagy měla být modrá jen do září, ale místním se nápad a turistický ruch natolik zalíbil, že se rozhodli hlasovat, jestli by nakonec modrá nebyla lepší. [celá zpráva]

Foto: Profimedia.cz

O tom, že se stal Júzcar turistickým trhákem, svědčí i fakt, že za posledních několik měsíců přijelo za Šmouly 80 000 turistů. Běžně se do malého nudného městečka podívá jen hrstka turistů, vysvětloval starosta.

Foto: Profimedia.cz

Anketa
Jeli byste se podívat na Šmoulí vesnici?
Ano, chtěl/a bych se tam někdy podívat
8.3 %
Jen kdybych byl/a na dovolené v okolí
67.3 %
Možná
3.3 %
Nevím
2.9 %
Nemám rád/a Šmouly
18.2 %
Celkem hlasovalo 4312 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků