Hlavní obsah
Singapur Foto: Profimedia.cz

Singapur vpustí cestovatele ze všech zemí. Ale jen kvůli práci

Podívat se v tuto roční dobu do jihovýchodní Asie je takřka nemožné. Většina zemí s otevíráním hranic nespěchá, výjimkou není ani Singapur. Ten nicméně oznámil, že v příštím roce na své území vpustí cestovatele ze všech zemí světa, ovšem jen za pracovním účelem, píše server CNN.

Singapur Foto: Profimedia.cz
Singapur vpustí cestovatele ze všech zemí. Ale jen kvůli práci

Podle singapurského ministra obchodu Chan Chun Singa země vpustí cestovatele jen na krátkou dobu, maximálně na 14 dní. Bude navíc třeba o povolení nejprve zažádat, přičemž formuláře budou k dispozici v polovině ledna.

„Zajistíme, že budou platit striktní zdravotnické i testovací protokoly,“ vysvětlil Sing s tím, že návštěvníci budou muset zůstat ve vyhrazeném ubytovacím zařízení a pravidelně podstupovat testy na covid-19. Koncept má městskému státu pomoci pomalu se otevřít světu a také přispěje ke zlepšení ekonomiky, která vlivem pandemie utrpěla.

S otevíráním hranic jsou opatrné i další země v jihovýchodní Asii. Jedny z nejstriktnějších pravidel má populární Thajsko, které aktuálně na rozdíl od Singapuru cílí na dlouhé pobyty. Turisté, kteří do země chtějí vstoupit, musejí projít standardní 14denní karanténou, několika testy a teprve poté se mohou volně pohybovat.

Se začátkem příštího roku by se měla otevřít také Indonésie, v hledáčku cestovatelů je především populární ostrov Bali. Ten se měl původně zpřístupnit už v září, ale nedošlo k tomu kvůli rostoucím počtům případů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků