Hlavní obsah
 

Silnice, na které jsou řidiči jen krůček od smrti

Má 106 kilometrů a klikatí se z turecké hory Soganli. Řeč je o silnici, která byla dokonce nedávno vyhlášena specializovaným webem dangerousroads.org za nejnebezpečnější na světě. Překonala tak dokonce i známou bolivijskou Silnici smrti.

 
Silnice, na které jsou řidiči jen krůček od smrti

Ačkoliv je jízda po turecké silnici Bayburt D915 extrémně riskantní, cesta není ohraničena žádnými svodidly. Jeden z úseků je značnou část roku zcela nepřístupný kvůli sněhu a ledu.

Silnici se zdánlivě nekonečnými serpentýnami vybudovali ruští vojáci v roce 1916. Dnes místním řidičům slouží jako běžná dopravní infrastruktura — jezdí po ní auty, autobusy, na motorkách i cyklistických kolech.

Webová stránka dangerousroads.org, která se zaměřuje na nebezpečné cesty, vyhodnotila silnici Bayburt D915 jako nejnebezpečnější na světě. Mezi dalšími uvedla mimo jiné indickou silnici Keylong-Kishtwar, novozélandskou Skippers Canyon Road, francouzko-italskou alpskou silnici La piste de I´Amitie či známou Silnici smrti v Bolívii.

BEZ KOMENTÁŘE: Hrozivá jízda po Silnici smrti

Poslední zmíněná je spíše než běžnou dopravní cestou především adrenalinovou turistickou atrakcí. Jízda tam, stejně jako po turecké Bayburt D915 a ostatních jmenovaných, stála život už řadu řidičů a jejich spolujezdců.

Anketa
Troufli byste si sjet silnici Bayburt D915?
Ano.
51.5 %
Ne.
34.3 %
Možná, podle situace na místě.
14.2 %
Celkem hlasovalo 2249 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků