Hlavní obsah
 

Silnice, kterou stojí za to projet

Něco, co v Evropě lze jen těžko prožít, čeká na havajském ostrově Maui. Podél skal a tropického pralesa se tam klikatí silnice plná dobrodružství, obsetá přírodními skvosty. Není podstatné, odkud nebo kam Hana Road vede, nýbrž co je kolem ní.

 
Silnice, kterou stojí za to projet

Cesta z města Kahului do města Hana trvá po silnici Hana Road (také Hana Highway) zhruba dvě a půl hodiny. Za tu dobu přejedete okolo 60 mostů, z nichž většina má jen jeden jízdní pruh, a neuvěřitelných 620 zatáček. K tomu všemu je silnice lemovaná tropickým deštným pralesem, což je samo o sobě úchvatné — zvláště pro Evropany.

Co se týče Hana Road, pro mnohé není zas tak podstatné odkud kam se po ní jede. Láká je právě silnice samotná. Výhledy na moře jsou fajn a adrenalin z jízdy po úzké vozovce na útesech má také své kouzlo, silným magnetem jsou ale vodopády. Lze u nich zastavit a osvěžit se. Na koupání uprostřed džungle hned tak nezapomenete.

Vodopády Twin Falls

Foto: Profimedia.cz

Nejfrekventovanějšími vodopády jsou Twin Falls. Po cestě ovšem potkáte i další. Nepropásněte ani návštěvu černé písečné pláže ve státním parku Wai’anapanapa. I k němu se dá ze silnice sjet. Koupání si ovšem nechte raději k vodopádu, tady se nedoporučuje.

Tip: Právě kvůli nespočtu míst, na nichž zatoužíte zastavit a chvilku se zdržet, je prakticky nezbytné počítat s prodloužením cesty až o pár hodin. Byla by škoda spokojit se jen s tím, co je vidět z auta.

Ostrov Maui byl v cestovatelském hodnocení na serveru Tripadvisor nedávno zvolen mezi nejlepšími ostrovy pro rok 2015. Umístil se hned jako druhý po ostrově Providenciales. [celá zpráva]

Druhý je také ve velikosti mezi Havajskými ostrovy. Obyvatelé Maui svoji domovinu nazývají nejlepším místem na světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků