Hlavní obsah
Red Rock Canyon - idyla vzdálená od Las Vegas jen 20 minut autem. Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Red Rock Canyon: Kde potkává prašné peklo nebeskou televizi

Když naměříte 50 stupňů ve stínu v pouštním prostředí, máte většinou problém. Tělo odpařuje takové množství tekutin, že musíte neustále pít, abyste nepřišli k újmě na zdraví. Na tom samém místě pak v zimě leží sníh a křišťálově jasná obloha dominuje tichému místu, které dříve obývali původní obyvatelé Ameriky. Vítejte v nevadském Red Rock Canyonu.

Red Rock Canyon - idyla vzdálená od Las Vegas jen 20 minut autem. Foto: Jakub Kynčl, Novinky
Red Rock Canyon: Kde potkává prašné peklo nebeskou televizi

V samém srdci Mohavské pouště leží místo, které se pravidelně objevuje v hollywoodských trhácích od roku 1925. Ať už jde o originální verzi Mumie z roku 1933, či Jurský park Stevena Spielberga, Red Rock Canyon mají filmaři rádi.

Některé útvary nechávají popustit uzdu lidské fantazii.

Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Těžko soudit, zda by byla chráněná oblast (National Conservation Area) Red Rock Canyonu tak známá, kdyby 20 kilometrů vedle ní nevyrostla největší pouštní fata morgána světa - Las Vegas. Právě odtud sem proudí nejvíce návštěvníků, kteří si chtějí aspoň na den odpočinout od herních stolů, výherních automatů, zběsilého nočního života a ruchu hříšného velkoměsta.

Pouštní romantika - ač se to nezdá, teploměr ukazuje nulu.

Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Na bezmála 80 tisících hektarech se rozprostírající chráněná oblast ukrývá nejen romantická místa vhodná pro piknik. Sjíždí se zde fotografové z celého světa, kteří využívají výjimečného kontrastu zabarvených skal a jasně modrého nebe. A nadšenci do historie si zde také přijdou na své, s kvalitním průvodcem zde totiž můžete najít velmi slušně dochované petroglyfy.

Malby a otisky končetin na skalách vytvořili původní obyvatelé.

Foto: Jakub Kynčl, Novinky

I zoologové mají Red Rock Canyon v oblibě. Drobní osli či zajíci jsou zde úplnou samozřejmostí a je těžké je přehlédnout. Pravým klenotem tu však jsou pouštní želvy, které zde patří mezi přísně chráněné tvory. V roce 2008 uhynul ve věku 65 let maskot všech místních želv - Mohavský Max (Mojave Max), kterého si turisté vždy s nadšením fotili. Nyní tak musí soustředit své objektivy na další želvy a jiné živočichy.

Red Rock Canyon je úžasným útěkem do klidu ze spárů vyhlášeného města hříchu.

Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Ročně zavítá do Red Rock Canyonu v americké Nevadě nezanedbatelný milión lidí. Oblíbeným zážitkem zde bývá projížďka v silných amerických vozech. Pokud si tedy chcete být jistí, že budete mít na tomto místě opravdový klid, vyplatí se sem tam opustit vyšlapané stezky a vyrazit vstříc divočině. Nezapomeňte však na to, že jste neustále v pouštním prostředí, kde třeba v létě vůbec není radno se pohybovat...

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků