Hlavní obsah
Řecký ostrov Antikythéra hledá nové obyvatele. Foto: Profimedia.cz

Řecký ostrov hledá obyvatele, nabízí dům a rentu na tři roky

Pokud by vás lákalo odstěhovat se směrem na jih, můžete si kromě nových zážitků přijít i na poměrně slušné živobytí. Řecký ostrov totiž nabízí nově příchozím osadníkům dům, pozemek a 500 eur (asi 12 800 Kč) měsíčně po dobu tří let.

Řecký ostrov Antikythéra hledá nové obyvatele. Foto: Profimedia.cz
Řecký ostrov hledá obyvatele, nabízí dům a rentu na tři roky

Ostrov Antikythéra, který leží mezi Peloponéským poloostrovem a Krétou, hledá nové obyvatele. Skalnatý ostrov o rozloze 20 kilometrů čtverečních, u kterého se ve vraku římské lodi našel nejstarší „počítač“ světa, nabízí příchozím kromě finanční renty také dům a pozemek.

Antikythéra leží mimo trasy turistů a v současné době na ostrově žije už jen asi 40 lidí. Většina obyvatel je v přístavu Potamos, kde mezi řadami bílých domů zájemce najde i několik taveren a hrstku obchodů.

Místní si uvědomili, že nové zájemce nenalákají pouze na krásnou přírodu a průzračnou mořskou vodu ideální pro potápění. Proto se rozhodli, že ty, kteří by na ostrově chtěli s rodinou žít, přilákají štědrou nabídkou.

Anticitera, splendida isola greca https://www.gqitalia.it/lifestyle/article/grecia-anticitera-cercano-abitanti-e-ti-pagano-ecco-come-fare

Zveřejnil(a) Lucia Di Santo dne Čtvrtek 20. června 2019

Ostrov proslavil zejména nález takzvaného mechanismu z Antikythéry. Bronzové ozubené soukolí vědci datují do druhého století našeho letopočtu a označení „první (analogový) počítač“ si vysloužilo díky předpokladům, že ukazovalo pohyb tehdy známých planet a dokázalo předpovídat zatmění Slunce i Měsíce.

The Antikythera Mechanism was found in 1901 amongst a shipwreck near the Greek island of Antikythera. It is an analogue...

Zveřejnil(a) Unapologetically Greek dne Sobota 9. března 2019
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků