Hlavní obsah

Pražská Kampa je druhý nejpřitažlivější městský ostrov světa

Pražská Kampa se umístila druhá v žebříčku turisticky nejvděčnějších městských ostrovů světa, který sestavila internetová cestovní firma VirtualTourist. První je Ostrov svatého Ludvíka v Paříži, bělehradský Ada Ciganlija skončil třetí.

Pražská Kampa je druhý nejpřitažlivější městský ostrov světa

Desetimístný žebříček v pátek zveřejnila agentura Reuters.

Ostrov svatého Ludvíka v Paříži

Foto: Profimedia.cz

Ostrov svatého Ludvíka to u VirtualTourist vyhrál jakožto "nejčistší příklad francouzské uměřenosti". Za jeho možná největší atrakci firma označila zmrzlinárnu Berthillon. Z ostrůvku je překrásný výhled na katedrálu Notre-Dame, stojící na sousedním ostrově Cité.

Bělehradský ostrov Ada Ciganlija skončil jako třetí.

Foto: Profimedia.cz

Kampu mnozí považují za nejromantičtější část Prahy. Tato oblast města je tak ohromující, že vypadá skoro neskutečně, soudí VirtualTourist. Zpráva si všímá "Lennonovy zdi", na které lidé z celého světa vzdávají hold zavražděnému členu skupiny The Beatles Johnu Lennonovi.

Zasněžená Kampa v Praze

Foto: ČTK

Za Ada Ciganlija na Sávě v Bělehradě se v žebříčku umístily Isola Tiberina na Tiberu v centru Říma a mořské ostrovy Christianshavn v Kodani a Fort Denison Pinchgut v Sydney.

Isola Tiberina na Tiberu v centru Říma

Foto: ALESSANDRA TARANTINO, ČTK

Afriku reprezentuje na sedmém místě Zamalek na Nilu v Káhiře, za ním jsou Markétin ostrov na Dunaji v Budapešti, Ša-mien na Perlové řece v Kantonu a Trödelmarktinsel na řece Pegnitz v Norimberku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků