Hlavní obsah

Ponurý zábavní park sežvýkal zub času

Filmaři hledající pochmurné prostředí s děsivými kulisami by si v japonském areálu Kejonuma Leisure Land jistě přišli na své. Toto místo je navíc spojené se starou legendou.

Ponurý zábavní park sežvýkal zub času

Když park v Tóhoku v roce 1979 otevřel, měl před sebou skvělou budoucnost. Ročně tam mířilo okolo 200 tisíc lidí z celého Japonska. Nic ovšem netrvá věčně, počet návštěvníků klesal, až se brány Kejonuma Leisure Landu v roce 2000 uzavřely.

Barvy atrakcí vybledly a o slovo se čím dál více hlásí rez. Stroje tiše stojí a zarůstají vysokou trávou. K zvláštní atmosféře přispívá také to, že je místo podle listu The Japan Times prokleté. Areál byl totiž vystavěn v blízkosti rybníka, u něhož má strašit duch ženy. Ta v místech kdysi údajně spáchala sebevraždu.

Někteří dávají tajuplný příběh do souvislosti s krachem parku. Ačkoliv jsou Japonci dosti pověrčiví, osmatřicetiletý fotograf Florian Seidl žijící v Japonsku si nemyslí, že by tam dlouhá léta jezdilo tolik lidí, kdyby tomuto prokletí věřili.

Seidl park nedávno navštívil a označil ho za jedno z nejvíce fascinujících míst, která viděl. Ocenil, že atrakce nejsou poničené vandaly, přestože je areál blízko hlavní silnice. Vše se rozpadá přirozeným způsobem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků