Hlavní obsah
Nejsevernější cíp Afriky umí být malebný. Foto: Tuniský národní úřad pro cestovní ruch

Nejsevernější cíp Afriky leží v Tunisku. Na slávu Střelkového mysu ještě čeká

Je to teprve několik týdnů, co v Tunisku politici slavnostně otevřeli nejsevernější mys celého afrického kontinentu - Cap Angela. Místo stále ještě čeká na objevení turisty a nedosahuje zatím ani zlomku slávy Střelkového mysu, který se nachází na úplně opačném konci černého kontinentu.

Nejsevernější cíp Afriky umí být malebný. Foto: Tuniský národní úřad pro cestovní ruch
Nejsevernější cíp Afriky leží v Tunisku. Na slávu Střelkového mysu ještě čeká

Místo, které příroda obdařila nedotčenými plážemi, lesy a divokou přírodou. Ideální místo pro kemping a treking. Nachází se přitom pouze 70 kilometrů od hlavního města Tunisu, v oblasti města Bizerte.

Ministryně cestovního ruchu Tuniska slavnostně odhalila uměleckou bustu kontinentu na nejsevernějším mysu Afriky v půli prosince a zdůraznila, že se jedná o budoucí turistickou atrakci v nadcházejících letech.

Cap Angela

Foto: Tuniský národní úřad pro cestovní ruch

Řada projektů bude brzy následovat, včetně výstavby přístupové cesty v délce dvou kilometrů. Chystají se i kompletní turistické sítě pro návštěvníky: restaurace, naučná stezka a dokumentární centrum.

Okolí je z velké části zemědělskou krajinou, již od římských dob, kdy byl tento region nazýván také obilnicí Říma. K nalezení jsou zde také lány olivovníků a vinice lemující údolí regionu. Název mysu je přitom odvozen od významného římského obyvatele, žijícího na tomto území ve 3. století našeho letopočtu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků