Hlavní obsah
Val Thorens je nejvýše položeným skiareálem Evropy. Foto: Profimedia.cz

Do nejlepšího lyžařského střediska světa to Češi mají 12 hodin autem

Francouzské středisko Val Thorens je nejlepším na světě. Už pošesté zvítězilo při udílení cen World Ski Awards, jež hodnotí ty nejpozoruhodnější letoviska nebo hotely. Skiareál za své prvenství může vděčit mimo jiné svojí nadmořské výšce – je totiž nejvýše položeným střediskem v Evropě, a má proto jistotu sněhu, napsal server Daily Mail.

Val Thorens je nejvýše položeným skiareálem Evropy. Foto: Profimedia.cz
Do nejlepšího lyžařského střediska světa to Češi mají 12 hodin autem

Val Thorens získalo prvenství celkem šestkrát, přičemž ceny World Ski Awards se udělovaly sedmým rokem. Pro francouzský areál ležící ve výšce až 3200 metrů je to nebývalý úspěch. Nejenže zvítězil v evropské konkurenci, ale i té světové, a nechal za sebou taková proslulá střediska jako třeba prominentní americký Aspen nebo švýcarský Zermatt.

World Ski Awards se dále zaměřují zejména na oceňování hotelů, přičemž ten nejlepší je švýcarský W Verbier. Ve Švýcarsku byste našli také nejlepší lyžařskou chatu Chalet Les Anges, která se nachází právě v Zermattu pod štíty Matterhornu. Nejlepší lyžařský boutique hotel mají v Japonsku a nejlepší vnitřní ski areál v Dubaji.

Českou jedničkou je Špindlerův Mlýn

Ceny se zaměřily i na hodnocení jednotlivých zemí. Čechy by mohlo zejména zajímat, že nejlepším lyžařským resortem v Itálie je Val Gardena v Dolomitech, v Rakousku Kitzbühel a na Slovensku Jasná v Nízkých Tatrách.

Českou jedničkou je Špindlerův Mlýn, v němž naleznete i další dva tuzemské vítěze, a to nejlepší lyžařský hotel i nejlepší boutique hotel.

O vítězích hlasovali experti z oblasti turistického ruchu, ale také zástupci veřejnosti. Předávací ceremonie se uskutečnila v rakouském Kutzbühelu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků