Hlavní obsah
Hotel leží v srdci Siem Reapu, vstupní brány do chrámového komplexu Angkor. Foto: Viroth's Hotel

Nejlepší hotel na světě se nachází v Kambodži, bodovala i Evropa

Cestovatelský portál TripAdvisor zveřejnil žebříček nejlepších ubytovacích zařízení světa. Tentokrát ve výročních cenách Traveler’s Choice Awards bodoval kambodžský Viroth’s Hotel v Siem Reapu. Recenze uživatelů vyzdvihují mimo jiné skvělý personál, čistotu, ale také dobrou lokaci. V žebříčku se umístila i řada evropských hotelů, do výběru nejlepších 25 se však nedostal žádný český.

Hotel leží v srdci Siem Reapu, vstupní brány do chrámového komplexu Angkor. Foto: Viroth's Hotel
Nejlepší hotel na světě se nachází v Kambodži, bodovala i Evropa

Žebříček je sestavován podle algoritmu, který analyzuje milióny názorů, jež během roku uživatelé na TripAdvisor napíšou. Kambodžský Viroth’s Hotel nasbíral 910 recenzí, z nichž bylo 95 procent skvělých a žádná podprůměrná, uvádí Daily Mail.

Hotel se nachází v samém centru Siem Reapu, nedaleko chrámu Wat Bo. Je inspirovaný designem 50. let a zajímavý je mimo jiné i pro své vertikální zahrady, ale nechybí v něm samozřejmě ani bazén, fitness, spa a mnoho dalšího.

Hosté na hotelu vyzdvihují čistotu, eleganci i jídlo.

Foto: Viroths Hotel

Hosté na něm vyzdvihují mimo jiné právě skvělou lokalitu, klid i stylové zařízení. „Nádherný butikový hotel, příjemné a prostorné místnosti, pozorný personál, skvělé jídlo, spa i perfektní poloha. Co víc byste mohli chtít?“ napsal na TripAdvisor jeden z uživatelů. Lidé uvedli jako plus také relativně nízkou cenu, noc v hotelu vyjde v průměru na 2200 korun.

Ubytování vyjde v průměru na 2200 korun za noc.

Foto: Viroths Hotel

Hotelem, který v žebříčku skončil druhý, je Tulemar Bungalows & Villas ve středoamerické Kostarice. Nachází se hned u národního parku Manuel Antonio a je částečně zasazen do džungle. Návštěvníci v 92 procentech hodnotili hotel jako skvělý a vyzdvihují na něm například krásný výhled.

Hojně jsou zastoupeny ovšem i evropské hotely, na šestém místě skončil Belvedere v italském Riccione, dále La Reserve Paris ve francouzském hlavním městě nebo budapešťský hotel Aria, který loni žebříčku kraloval.

Praha uspěla v servisu

Kromě hlavní kategorie se v rámci Traveler’s Choice Awards oceňují také malé hotely, romantické, ekonomicky výhodné, vhodné pro rodiny nebo ty, jež nabízejí stravování all-inclusive.

Samostatnou skupinou jsou hotely, kde se návštěvníkům dostane skvělého servisu. Prvenství získal Riad Kheirredine, nacházející se v marocké Marrákeši. V této kategorii lze nalézt také dva české zástupce – pražské hotely Pod Věží a Residence Agnes.

Ocenění má také další kategorie, do kterých spadají muzea, turistické atrakce, restaurace, památky nebo i pláže. Ty zatím vyhlášeny nebyly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků