Hlavní obsah

Nejkrásnější evropské nudistické pláže obrazem

Když pohlédnete na břehy některých z pláží, které vám v tomto článku představíme, tak zřejmě mnoho z vás zalituje, že se neřadí k těm, kteří se bez potíží opalují bez plavek. Tato místa jsou však určena opravdu pouze těm, které považují oblečení za zbytečnost.

Nejkrásnější evropské nudistické pláže obrazem

Nudismus a naturismus zažívá v Evropě velký rozmach. Během druhé světové války ho zakázali nacisté, ale v dnešní době už opět bují v celé Evropě, zejména pak v teplejších jižních státech. Další nudistické pláže a fotografie naleznete v magazínu VIPmag.

Francie - nudistická oblast města Cap d´Agde

Jaké to je, když se může člověk opalovat nahý, ale zároveň nahý i jíst a nakupovat? To poznáte v nudistické části města Cap d´Agde, které se nachází v úrodné oblasti Languegoc. "Přírodní vesnice" nebo také "hlavní město nudismu", tak je označováno městečko Cap d´Agde, tedy skutečný ráj nudistů.

Na první pohled je Cap d´Agde stejné jako kterékoli jiné plážové město, na ten druhý však poznáte, že má svá vlastní pravidla a manýry. Nudistická část města Cap d´Agde je obehnána drátěným plotem, proto se tam dostanete pouze hlavní bránou. Jakmile přejedete hranici, nesmíte opomenout pravidla, která se tu mění v zákony.

.: Pláž Cap d´Agdefoto: Profimedia

Musíte být tolerantní a být v jádru nudisté, nebo aspoň zdejší pracovník. Nahota však není podmínkou, záleží na počasí a náladě. Vidět oblečené lidi tu není výjimkou, zvláště v restauracích. Fotografování je omezeno pouze na rodinné příslušníky a jsou zakázány jakékoli obscénnosti, pornografické choutky a podobně.

V okolí naleznete mnoho atrakcí k vidění, jako je například středověké město Carcassone. Nedaleko naleznete také města jako Montpellier, Nimes a Arles.

Itálie - Forte dei Marmi - Santa Maria Beach on V. Arenile n. 9

Mezi deset nejvýznamnějších nuda pláží nejen v Evropě, ale i na světě, patří pláž Santa Maria u Forte dei Marmi. Městečko s historickou mramorovou pevností se nachází na severním toskánském pobřeží mezi městy Marinas Ronci a Pietrasanta, v oblasti zvané Versilia, která je vzdálená asi 65 kilometrů od Florencie.

Forte dei Marmifoto: Profimedia

Písečné a skutečně čisté pláže patří mezi nejstarší v Itálii a na přelomu století se staly oblíbeným útočištěm bohatých Italů, kteří mají v okolí své letní vily. Nudistická pláž byla magazínem forbes vyhlášena jako jedna z nejlepších na světě pro rok 2006 a nese název Santa Maria Beach on V. Arenile n. 9.

Kromě pláže pro "naháče" je toto městečko vyhlášeno i tradičními trhy. Každou středu si tu můžete za skutečně nízké ceny koupit značkové oblečení od známých módních návrhářů.

Chorvatsko - kemp Koversada

Nudistický kemp Koversada je i pro Čechy velmi známou či možná přímo nejznámější nudistickou oblastí v jižní Evropě. Každoročně se sem sjíždějí hned stovky Čechů a vědí proč. Kemp Koversada se nachází nedaleko Vrsaru a s miliónem čtverečních metrů středomořského prostředí a 50 000 čtverečních metrů pláží je také jednou z největších naturistických oblastí v Evropě vůbec.

Koversada je nejznámějším chorvatským nudistickým kempem. Foto: Maistra

Kemp Koversada nabízí 1 700 ubytovacích jednotek a pojme až 5 000 osob. Chatky mají zabudovanou elektřinu, a tak se nebudete cítit jako v devatenáctém století. V oblasti jsou dva supermarkety, trafiky a několik specializovaných obchůdků. Co se týče gastronomického vyžití, můžete navštívit hned několik restaurací, pizzerii, rybí restaurace, vegetariánskou restauraci či grill bar.

Workoholiky vyznávající naturismus asi potěší fakt, že je v kempu možnost připojení k internetu. Na své si přijdou milovníci kamenných i písečných pláží - Koversada je z většiny kamenitá, avšak centrální pláž je písečná.

ČR - jezero Lhota u Staré Boleslavi

Vzhledem k oblibě nudismu v Čechách je u nás i mnoho nuda pláží. Výjimkou tak není ani hlavní město Praha, kde můžete například zavítat na přírodní koupaliště Džbán nebo navštívit nádrž v Hostivaři. Po celé České republice mají různé rybníky a nádrže vyhrazenu pláž pro "naháče".

Jezero Lhota. Zdroj: Jezero Lhota

Jednou z nejznámějších je ta u jezera Lhota. Leží na nejslunnější straně a zabírá čtvrtinu obvodu jezera. Významná je také proto, že byla založena ještě za totality a je první veřejnou nudistickou pláží na našem území.

Jezero Lhota o ploše cca 25 hektarů a hloubce až 14 metrů vzniklo v roce 1983, kdy byla ve zdejší oblasti ukončena těžba písku. Voda i pláže tu jsou čisté, i když je toto jezero vzdáleno pouze 20 kilometrů od Prahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků