Hlavní obsah
Osli jsou významnou atrakcí městečka Mijas Pueblo. Foto: Profimedia.cz

Nadměrně vážící turisté už se na oslech v Mijas Pueblo nesvezou

Jízda na sympatických lichokopytnících není oblíbená pouze v Řecku. Populární je také v městečku Mijas Pueblo na španělském Costa del Sol. Místní se ale nyní rozhodli ulehčit zvířatům, a to doslova. Turisté vážící více než 80 kilogramů se na nich totiž od příštího roku podle Daily Mail už nesvezou.

Osli jsou významnou atrakcí městečka Mijas Pueblo. Foto: Profimedia.cz
Nadměrně vážící turisté už se na oslech v Mijas Pueblo nesvezou

Nařízení chce městská rada implementovat hned prvního ledna příštího roku. Kromě váhového limitu budou také zpřísněny veterinární kontroly a obecné podmínky oslů ve stájích nebo odpočívárnách. Ke změnám došlo po dohodě s majiteli zvířat i aktivisty.

Ti strávili roky upozorňováním, že s osly, kteří patří k velkým turistickým lákadlům Mijas Pueblo, není patřičně zacházeno. Někteří majitelé prý zvířata přetěžovali a ponižovali. „Jsme šťastní, že jsme dosáhli bodu, kdy je na blaho zvířat brán ohled,“ uvedla Veronica Sanchezová, šéfka záchranné stanice El Refugio del Burrito.

Městečko Mijas Pueblo s bílými domky je považováno za jednu z nejhezčích obcí v celé oblasti Costa del Sol. Přezdívá se mu také hlavní město takzvaného burro taxi, což je španělský výraz pro oslí taxi. Nachází se nedaleko Malagy.

Přetěžování oslů se řeší i v Řecku, zejména na populárním ostrově Santorini, kde musejí zvířata šlapat do schodů i několikrát denně. Podle ochránců jsou jejich podmínky neuspokojivé, protože často nemají dostatek vody ani stínu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků