Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Moravské kraje vydají společného průvodce o pivovarech

Čtyři moravské kraje včetně Jihomoravského vytvoří společného Pivního průvodce Moravy a Slezska. Cílem je představit velké i malé pivovary na území moravských krajů, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková. Náklady budou 200 tisíc korun. Brožura vznikne letos.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Moravské kraje vydají společného průvodce o pivovarech

Připojení k projektu moravských krajů v pondělí schválili jihomoravští radní. „Cílem je prezentovat tradiční odvětví, které je z turistického hlediska velmi zajímavé pro domácí i zahraniční turisty. Každý kraj bude mít stejný prostor pro propagaci,” uvedl hejtmanův náměstek Petr Hýbler (ANO).

Vytvoření brožury bude stát 200 tisíc korun. „Bude prezentována na veletrzích cestovního ruchu doma i v zahraničí a poputuje též na vybraná zahraniční centra agentury CzechTourism,” dodal Hýbler.

Moravské kraje zahájily spolupráci na společných propagačních materiálech už v roce 2005. Například loni vznikla brožura Morava a Slezsko (ne)tradiční, kterou administroval Jihomoravský kraj.

„Přínos této spolupráce je především v komplexnosti poskytnutých informací o celém území Moravy a Slezska. Zejména u zahraničních turistů jsou kraje pod jejich rozlišovací úroveň. Společná propagace produktů, které přesahují území jednotlivých regionů, je pak efektivnější,” řekl náměstek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků