Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Mladík nahlásil bombu v letadle, aby se vyhnul setkání s rodiči

Bizarní způsob, jak se vyhnout rodičům, zvolil 18. ledna 23letý francouzský student. V letadle, kterým za ním z Lyonu do Rennese cestovali, nahlásil bombu. Let byl kvůli tomu sice odkloněn, ale radost mladíkovi nevydržela dlouho. Hrozí mu totiž astronomická pokuta a až pět let vězení za šíření poplašné zprávy, píše server Independent.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Mladík nahlásil bombu v letadle, aby se vyhnul setkání s rodiči

Nejmenovaný student anonymně zatelefonoval společnosti easyJet, s níž jeho rodiče letěli, a docílil toho, že se letadlo vrátilo zpět do Lyonu. Brzy poté byl ovšem nalezen. „Autor zprávy byl identifikován,“ uvedl státní zástupce města Rennes v prohlášení. Dodal, že se student chtěl vyhnout setkání s rodiči, kteří byli na palubě letadla.

Po zadržení byl muž vzat do vazby a 21. května ho čeká soud, kde může být obviněn z šíření poplašné zprávy a ohrožení bezpečnosti letadla. V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu pokuta až 75 000 eur (1,92 milionu korun) a trest odnětí svobody až na pět let.

„Kapitán letu učinil opatření a vrátil se. Letadlo bezpečně přistálo v Lyonu a ihned ho prohledali policisté a pyrotechnici. Cestujícím byla situace vysvětlena,“ uvedl mluvčí easyJetu. Let se nakonec uskutečnil téhož dne večer. „Bezpečnost a pohodlí našich pasažérů jsou pro nás prioritou,“ uzavřel mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků