Hlavní obsah
Na mariánskolázeňské kolonádě je opět rušno. Foto: Rudolf Voleman, Právo

Mariánské Lázně zaplnili tuzemští hosté

Hotely v Mariánských Lázních hlásí sedmdesáti až osmdesátiprocentní obsazenost. Letos jsou návštěvníky města převážně čeští turisté, kteří přijíždějí na dvě tři noci, většinou na prodloužený víkend a wellness pobyty.

Na mariánskolázeňské kolonádě je opět rušno. Foto: Rudolf Voleman, Právo
Mariánské Lázně zaplnili tuzemští hosté

„Po čtyřech měsících intenzivní práce na vývoji a realizaci protikrizové marketingové kampaně Mariánky jsou super! nám od hoteliérů začaly přicházet pozitivní zpětné vazby,“ uvedla ředitelka mariánskolázeňského informačního centra Barbora Tintěrová.

Otevírají další hotely

Podle ředitele hotelové skupiny Ensana Karla Kalivody se vedení kvůli poměrně vysoké obsazenosti svých hotelů Centrální lázně a Hvězda rozhodlo otevřít další tři hotely z této skupiny.

„V nejbližší době tak hosty přivítají také hotely Pacifik a Nové Lázně a na podzim se návštěvníkům otevře i hotel Svoboda,“ uvedla manažerka informačního centra Elena Sorokina.

Podle ředitelky mariánskolázeňského hotelu Flora Zuzany Bugyikové jejich hotel v současné době navštěvují čeští turisté na dvě tři noci a nejčastěji si rezervují wellness programy. Její slova potvrzuje také ředitel hotelu Olympia Radek Šnajdr, kde je obsazenost obdobná. Podle něj jsou němečtí klienti nyní opatrní a přijíždějí na krátkodobé pobyty, tedy podobně jako čeští hosté.

Pro aktivní sportovce

Mariánské Lázně v letošním roce realizují akční letní marketingovou kampaň zaměřenou na domácí cestovní ruch s názvem Mariánky jsou super!.

„Cílem kampaně je ukázat město nejen tak, jak jsme ho všichni zvyklí tradičně vidět, tedy jako lázně pro cizince, ale také jako místo pro odpočinek v lůně přírody. Kampaň ukazuje krásu Slavkovského lesa, který je vysloveně stvořen pro dlouhé pěší túry v přírodě. Představuje nejrůznější možnosti pro aktivní sportovce: různé cyklistické stezky, golfová hřiště uprostřed kvetoucích luk, tenisové kurty, bazény, jízdu na koni či rozsáhlé venkovní plochy vhodné k cvičení jógy,“ konstatovala Sorokina s tím, že kampaň nezapomíná ani na bezpočet památek v bezprostředním okolí lázní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků