Hlavní obsah
V ledovém hotelu najdete i místo k odpočinku. Foto: Profimedia.cz

Ledový hotel ve Skandinávii je jen pro opravdové otužilce

Pokud zamíříte během svátků na sever Skandinávie, určitě nesmíte minout laponský Ice Hotel ve Finsku. Jedná se o ubytovací zařízení vyrobené z ledu, které je schopno pojmout až šedesát hostů. Spí se, jak jinak, na ledovém lůžku a teploty vzduchu v pokojích nepřekročí nulu. A neklesnou pod mínus pět stupňů Celsia.

V ledovém hotelu najdete i místo k odpočinku. Foto: Profimedia.cz
Ledový hotel ve Skandinávii je jen pro opravdové otužilce

Ložnice připomínají iglú člověka. V pokojích najdete výjevy laponské výtvarné kultury, které jsou vytesány přímo do ledových zdí. Spí se na ledových postelích, k dispozici jsou spacáky do mrazu a flaušové polštáře a deky. Ráno hosté dostávají šálek horkého brusinkového džusu. A pro choulostivějšího návštěvníky jsou přichystány dva vyhřívané pokoje v podzemí.

:. Pro hosty jsou připravené speciální spacáky a flaušové dekyfoto: Profimedia
Hotel vyrobil z hromady ledu tým patnácti ledových sochařů, kteří prací na něm strávili tři týdny. Každý pokoj je vyzdoben ornamenty vyřezanými do ledu a osvětlen pestrobarevnými světýlky. Rovněž bar a restaurace jsou vytesány ze zmrzlé vody.

Hotel se musí každý rok znova postavit

Hotýlek se nachází ve Sněžné vesnici poblíž finské Kittily. Hotel se musí každý rok na počátku zimy znova postavit, vytesat a otevřít. Na jaře ho totiž sluneční paprsky dlouhého dne roztopí. Letos vznikl hotýlek už poosmé.

„Zdá se, že když máme velmi studený podzim, jaro přijde velmi teplé a Sněhová vesnice roztaje dříve. Ale jako letos, podzim byl teplý, takže jaro by mohlo být chladnější. Takže doufejme, že budeme vítat hosty až do dubna příštího roku,“ citoval jednoho z tvůrců hotelu britský list Daily Telegraph.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků