Hlavní obsah
Letoun nizozemské společnosti KLM (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Kvůli neukázněnému cestujícímu doprovodily letadlo dvě stíhačky

Vypadalo to na další obyčejný let. Airbus společnosti KLM byl na cestě z Abú Dhabí do Amsterdamu, když nad Německem jeden z cestujících vyprovokoval rvačku, během níž bylo několik pasažérů zraněno. Kvůli agresorovi byly dokonce povolány dvě stíhačky, aby letadlo dopravily bezpečně do cíle, píše server Daily Mail.

Letoun nizozemské společnosti KLM (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Kvůli neukázněnému cestujícímu doprovodily letadlo dvě stíhačky

Americký pasažér, jehož jméno není známo, v sobotu odstartoval rvačku nad Německem, asi 30 minut předtím, než měl airbus přistát. „Devětadvacetiletý Američan začal být agresivní poté, co byl požádán, aby se vrátil na své místo,“ uvedla mluvčí nizozemské hraniční policie Joanna Helmonds. To cestujícího rozčílilo a strhla se potyčka.

Posádce a dalším pasažérům se ale nakonec podařilo muže zpacifikovat. Mezitím ovšem už k letadlu vyrazily dvě stíhačky F-16, aby airbus bezpečně dopravily do cíle. Hned po přistání čekala na muže policie, zatkla ho a odvedla. Američan prý vypadal dezorientovaně a byl odvezen do psychiatrického zařízení na podrobnější prohlídku.

Mluvčí aerolinek KLM se omluvila za nepříjemnou událost a poděkovala všem pasažérům, kteří se na pacifikaci muže podíleli. Dva z nich si ze šarvátky odnesli i monokly. Situace to byla velmi neobvyklá, stíhačky F-16 totiž vzlétají jen v opravdu výjimečných případech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků