Hlavní obsah
Pohled ze 124. patra dubajského mrakodrapu Burdž Chalífa Foto: Vladimír Plesník, Právo

Kam Češi letos míří na Velikonoce

Letos si Češi na Velikonoce užijí doslova dvojitý víkend prodloužený o pátek i pondělí. Nabídla se jim proto ideální příležitost vyrazit nejen na chatu, ale s přidáním pár dní dovolené třeba i někam za teplem či poznáním. A kam tedy letos české turisty na začátku jara srdce táhne?

Pohled ze 124. patra dubajského mrakodrapu Burdž Chalífa Foto: Vladimír Plesník, Právo
Kam Češi letos míří na Velikonoce

„Češi se chtějí ohřát. Trendem letošních Velikonoc je útěk do teplých krajů, jasným favoritem jsou Spojené arabské emiráty, letos tam máme odlety 25. i 26. března. Oblíbené jsou také Kanárské ostrovy. Z evropských metropolí vedou Budapešť a termální lázně, Řím a v neposlední řadě i celoroční stálice Londýn,“ sdělila Novinkám Simona Fišerová z cestovní kanceláře Fischer.

Londýnský Big Ben

Foto: Klára Fischleinová, Novinky

Zájem o Spojené arabské emiráty, konkrétně o slunnou Dubaj, a britskou metropoli potvrzují také statistiky hotelového vyhledavače Trivago, kde se obě města objevila v desítce nejatraktivnějších zahraničních destinací pro Čechy během velikonočních prázdnin. Také Budapešť nezůstala pozadu ani v tomto žebříčku.

Dále čeští turisté projevili podle serveru zájem o pobyt v Benátkách, Vídni, Berlíně, Paříži, Amsterdamu či Krakově. Ovšem nejvíce Čechů hledalo na Trivagu ubytování v Praze.

Přístaviště gondol.

Foto: Barbora Vaníčková, Novinky

CK Exim Tours eviduje podle marketingového ředitele Stanislava Zímy v termínu Velikonoc tři druhy cestovatelských cílů. „Nejpočetnější skupina klientů směřuje během Velikonoc za sluncem k teplému moři – zde vedou Kapverdské ostrovy, Dubaj a Egypt. Tyto destinace jsou v přijatelné vzdálenosti a umožňují aktuálně koupání v moři,” řekl Novinkám.

„Preference se meziročně měnily ve prospěch Kapverdských ostrovů a Dubaje na úkor Egypta. Další skupina klientů dává přednost evropským metropolím jako Řím, Paříž, Londýn nebo Barcelona. Zbytek odjíždí zakončit lyžařskou sezónu do rakouských Alp,” dodal Zíma.

Informujte se o aktuální situaci

„V souvislosti s úterními teroristickými útoky v Bruselu a uzavřením letiště Zaventem doporučujeme turistům v období Velikonoc, aby si ponechali dostatečnou časovou rezervu a dostavili se na letiště s předstihem. V rámci celé Evropy lze očekávat zdržení na letištích v důsledku posílení bezpečnostních opatření a kontrol,” sdělila v úterý výkonná ředitelka Asociace cestovních kanceláří a agentur Kateřina Petříčková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků