Hlavní obsah
 

Jedna z největších výstav orchidejí na světě láká do říše barev a vůní

Do světa opojných vůní a barev se mohou návštěvníci vydat v botanické zahradě v americkém New Yorku. Koná se tam totiž jedna z největších výstav orchidejí na světě. Letošním tématem expozice je Thajsko - země, která je domovem více než 1200 druhů těchto květin. Okouzlujícím a magickým světem orchidejí se mohou hosté nechat unášet až do začátku dubna.

 
Jedna z největších výstav orchidejí na světě láká do říše barev a vůní

Kromě stovek vystavených květin se letošní téma odrazilo také v architektuře, expozici doplnily tradiční thajské stavby. „Najdete tu přes tisíc orchidejí v rozkvětu, všemožných odstínů a vůní a také vše, co si představíte pod pojmem různě vzorované. Aby ovšem byla výstava autentická, doplnili jsme ji o tematické stavby a prvky. Třeba o sošky slonů, což je pro Thajsko důležitý symbol,“ tvrdí kurátor Botanické zahrady v New Yorku Marc Hachadourian.

Dodává, že Thajsko je důležitým centrem hortikultury neboli zahradnictví, právě kvůli nepřebernému množství druhů orchidejí, které tam rostou. Zároveň je největším exportérem těchto květin na světě. „Proto jsme si jako letošní téma vybrali právě Thajsko,“ zdůvodňuje Hachadourian. Některé druhy květin budou v době rozkvětu navíc jen po dobu trvání výstavy a byly přivezeny jen z tohoto důvodu.

Expozice The Orchid Show: Thailand se návštěvníkům otevřela 18. února a potrvá až do 9. dubna letošního roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků