Hlavní obsah
Temelínská jaderná elektrárna Foto: Archiv JETE

Jaderná elektrárna Temelín spustila virtuální prohlídky

Jihočeskou jadernou elektrárnu Temelín (JETE) můžete od pondělí navštívit prostřednictvím virtuální prohlídky i z domova. Temelínský reaktorový sál, blokovou dozornu, sklad použitého paliva nebo strojovnu výrobního bloku jaderné elektrárny Temelín si nově může prohlédnout každý, kdo chce nahlédnout do největší české elektrárny.

Temelínská jaderná elektrárna Foto: Archiv JETE
Jaderná elektrárna Temelín spustila virtuální prohlídky

Prohlídka Temelína startuje pohledem z ptačí perspektivy, odkud je možné se na základě vlastní volby dostat do různých částí elektrárny. Celkem jde o dvě desítky míst, a to včetně těch nejatraktivnějších - reaktorového sálu nebo blokové dozorny. Vše je doplněno popisky, technickými daty a zajímavostmi.

„K pořízení fotografií byl použit objektiv rybí oko. Pracné bylo i skládání jednotlivých sekvencí pomocí speciálního programu. Díky tomu je možné si jednotlivé obrázky zvětšovat, zmenšovat nebo si je otáčet pod úhlem 360 stupňů. Po přečerpávací elektrárně Štěchovice se Temelín stal v pořadí druhou elektrárnou společnosti, kterou je možné virtuálně navštívit,“ přiblížil Právu vznik atraktivní podívané po internetu mluvčí elektrárny Marek Sviták a připomněl, že virtuální prohlídky u dalších pěti elektráren nabídne společnost do konce února.

Zájem o exkurze do elektráren roste

Koordinátorka vzdělávacího programu společnosti ČEZ Marie Dufková v této souvislosti podotkla, že rostoucí zájem o exkurze do elektráren společnosti a informačních center vedl právě k rozhodnutí umožnit prohlídku i těm, kteří z nejrůznějších příčin nemohou prohlídku absolvovat přímo.

Zámeček Vysoký Hrádek, v němž funguje informační centrum JETE, se loni zařadil mezi desítku nejnavštěvovanějších jihočeských památek. [celá zpráva]

„Prohlídkou sedmi elektráren celý program zdaleka nekončí. Rádi bychom ještě letos pozvali všechny fanoušky a zájemce o energetiku do dalších míst. Prostřednictvím virtuálních prohlídek chceme otevřít světu druhou českou jadernou elektrárnu Dukovany, jeden z divů světa – přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně nebo komplexně zmodernizovaný provoz v Ledvicích,“ slibuje další zajímavou podívanou Dufková.

Virtuální prohlídku JETE najdete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků