Hlavní obsah
 

Islandské aerolinky natočily strhující instruktážní video

Vymanit se z nudy běžného přeříkávání bezpečnostních pokynů před vzletem bylo cílem islandské letecké společnosti Icelandair. Povedlo se. Pro své pasažéry aerolinky vytvořily originální video, od kterého skoro nejde odtrhnout zrak.

 
Islandské aerolinky natočily strhující instruktážní video

Icelandair propojily bezpečnost na palubě letadla s úchvatnou přírodou, za níž turisté na Island cestují. Grafika s bezpečnostními předpisy je zdánlivě jen tak mimochodem zakomponovaná do klipu odhalujícího divokou krajinu proslulou sopkami, gejzíry, vodopády i nevyzpytatelným počasím.

Protahující se žena sedící na kameni ukazuje během ranní rozcvičky polohu, kterou mají pasažéři zaujmout v případě nouzového přistání. Mladý pár u vodopádu je zase kulisou pro ukázku nouzového úniku z letadla. Jak zacházet s kyslíkovými maskami se cestující z nového klipu dozvědí ve chvíli, kdy se s hlavní hrdinkou videa ocitají v horách.

Bezpečnostní video, připomínající spíše cestovatelský dokument, vznikalo například v národním parku Þórsmörk, u ledovcového jezera Jökulsárlón a v blízkosti sopky Eyjafjallajökull.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků