Hlavní obsah

Hrad Sovinec bude znovu obklopen švédskými vojsky

Hrad Sovinec na Bruntálsku budou o víkendu 18. a 19. července opět dobývat švédská vojska z dob třicetileté války. 80 až 90 členů historických spolků návštěvníkům přiblíží boje o dnes státem chráněnou památku, které se na Sovinci odehrály v roce 1643.

Hrad Sovinec bude znovu obklopen švédskými vojsky

Obránci hradu se střetnou se švédským vojskem před branami památky. Její návštěvníci si dále budou moci na nádvořích prohlédnout, jak vypadal život v obleženém hradě, a projít si historickou tržnici se zbrojíři, platnéři a výrobci kanonů.

Na své si však na Sovinci přijdou i lidé, kteří se nezajímají o historickou vojenskou techniku. Pobavit se budou moci například při country bálu, ohňové show a vystoupení hudebníků a divadelníků.

Pro děti organizátoři připraví pásmo pohádek či vystoupení kejklířů. Akce Za čest krále, která se letos uskuteční již podesáté, patří k nejoblíbenějším kulturně-historickým pořadům, které se na hradě Sovinec každoročně konají.

Loni ji navštívilo asi 5 000 lidí. Švédská vojska přitáhla k Sovinci v září 1643, když neuspěla při obléhání Brna. Po třech týdnech urputného ostřelování z okolních kopců se jeho obránci vzdali. Švédové poté na Sovinci setrvali sedm let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků