Hlavní obsah

Horkovzdušný balón se skleněným dnem jen pro silné žaludky

Pro ty, kterým se točí hlava z velkých výšek, rozhodně není určen nový typ horkovzdušného balónu se skleněným dnem. Samotný vynálezce Christian Brown o letu v něm mluví jako o hrůzostrašném zážitku, kdy se vám otočí žaludek nebo dostanete srdeční infarkt.

Horkovzdušný balón se skleněným dnem jen pro silné žaludky

Pro adrenalinové nadšence možná zajímavý nápad, ale pro méně otrlé spíš sadomasochistické trápení. Poprvé se balón se skleněným dnem objevil na veřejnosti v anglickém Bristolu, kde se pravidelně pořádá největší balónový festival, který letos probíhal od 11. do 14. srpna.

"Byla to děsivá zkušenost. Normálně byste se dívali přes okraj koše, abyste viděli na zem pod sebou. Ale dívat se skrz skleněné dno přímo pod nohy, je prostě znepokojující. Jde o naprosto jedinečný zážitek. Létání balónem dostává nový rozměr," řekl serveru Toprq.com Chritian Brown, který létá v klasických balónech už 18 let.

Jen pět centimetrů silné sklo

Do balónu se vejdou čtyři osoby, dva piloti a dva cestující. Sklo je tlusté jen 5,08 centimetrů. "Balón vznikl pro létání nad Alpami, kde máte nádherné scenérie a dechberoucí výhledy. Časem bych chtěl s Richardem překonat světový rekord a dostat se nad tři kilometry," popisuje Brown na serveru Gizmondo.com.

Christian Brown létal s magnátem Richardem Bransonem nad Andami v Chile, kde se jim podařilo vytvořit rekord v létání ve výšce tří kilometrů. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků