Hlavní obsah
Okruh Sex ve městě je mezi turisty nejpopulárnějším zájezdem, který zahrnuje návštěvu Šarlotiny galerie SoHo a bar, kde se seriál natáčel. Foto: Gary Hershorn , Reuters

Hitem v New Yorku jsou zájezdy na místa natáčení slavných filmů a seriálů

Tradiční atrakce jako socha Svobody nebo mrakodrap Empire State Building v New Yorku nejsou jediné cíle. Stále více turistů vyhledává místa, kde se natáčely slavné filmy a seriály. Specializované zájezdy ukazují filmovým nadšencům lokace filmu Forest Gump, Den nezávislosti, Mission Impossible III nebo seriálu Sex ve městě.

Okruh Sex ve městě je mezi turisty nejpopulárnějším zájezdem, který zahrnuje návštěvu Šarlotiny galerie SoHo a bar, kde se seriál natáčel. Foto: Gary Hershorn , Reuters
Hitem v New Yorku jsou zájezdy na místa natáčení slavných filmů a seriálů

Tento typ turistiky nyní v New Yorku zažívá opravdový rozkvět. Více než 15 000 lidí ze 40 zemí si jen od května vybralo výletní trasu po stopách seriálu Sopranovi a nejméně tisíc zájemců týdně vyráží v zájezdových autobusech na obhlídku míst spojených se seriálem Sex ve městě.

Super drbna láká turisty

I fanoušci dalších filmů a seriálů touží vidět, kde se jednotlivé díly natáčely. "Zaměřujeme se na snímky, které se odehrávají v New Yorku," uvedla Meagan Hessová, manažerka společnosti On Location Tours, která má tyto specializované výlety na starosti. "V seriálu Super drbna hraje New York zásadní roli nejen jako prostředí, ale také při dotváření postav," je přesvědčena Hessová.

Osmdesát procent scén tohoto seriálu, jehož náplní jsou příběhy mladých a bohatých teenagerů žijících v jedné z nejbohatších čtvrtí New Yorku, bylo natočeno přímo na ulicích velkoměsta.

Turistické zájezdy po stopách tohoto seriálu byly zahájeny v květnu, a to dvakrát týdně - v pátek a v sobotu odpoledne. Vyjížďka v ceně 40 dolarů (necelých 700 korun) za osobu trvá tři hodiny. Tyto zájezdy jsou prý vždy vyprodané. V autobusech společnost promítá na obrazovce klipy s ukázkami jednotlivých pasáží seriálu.

Nejpopulárnější je Sex ve městě

Přibližně 70 procent návštěvníků tvoří zahraniční turisté. Okruh Sex ve městě je nejpopulárnějším zájezdem, hodnotí Hessová. Dodala, že denně realizují dvě tříhodinové exkurze po stopách tohoto seriálu a o víkendu tři až pět.

Exkurze po stopách Sexu ve městě pořádají denně od 11 a 15 hodin, o víkendu navíc jezdí i od 10 hodin. Jedna vstupenka stojí 40 dolarů, což činí asi 680 korun.

Sám doma i Přátelé

Většinu účastníků tohoto zájezdu tvoří ženy ve věku mezi 20 až 40 lety. Některé doprovázejí manželé nebo přátelé. Super drbna zase přitahuje více teenagery a lidi kolem dvaceti let.

V nabídce zájezdů jsou také místa v Central Parku, kde se natáčela Snídaně u Tiffanyho, Krotitelé duchů, Báječný den, Sám doma II. a mnoho dalších. Na své si přijdou také fanoušci seriálu Přátelé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků