Hlavní obsah

Egypt ukázal zrestaurovanou obří sochu Ramesse II.

Egypťané v úterý slavnostně odhalili 11metrovou žulovou sochu panovníka Ramesse II., jejíž restaurování nedávno dokončili. Tento žulový gigant váží úctyhodných 75 tun.

Egypt ukázal zrestaurovanou obří sochu Ramesse II.

Sochu bylo poprvé možné vidět v Luxorském chrámu jen několik hodin po odhalení nálezu Userhatovy hrobky. Egyptští archeologové odkryli hrobku vlivného muže, který žil před více než třemi tisíci lety, v nejnovější sérii velkých objevů starověkých relikvií.

Když sochu Ramesse II. archeologové objevili mezi lety 1958 a 1960, byla celkem na 57 kusů. Na svou opravu čekala déle než půl století. Začala v listopadu loňského roku a trvala něco přes pět měsíců.

Nová hrobka

Egypt věří, že právě tyto objevy z fascinující doby faraónů pomohou oživit turistický byznys, který zasáhla politická nestabilita v zemi a obavy turistů o bezpečnost.

Hrobka Userhata se sestává z otevřeného dvora vedoucího do obdélníkové haly. Pak následuje koridor a vnitřní komora, uvedlo tamější ministerstvo spravující památky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků