Hlavní obsah
Španělské pobřeží Costa Brava prožívá renesanci. Foto: Profimedia.cz

Do Španělska v srpnu přijel rekordní počet turistů

Španělsko v srpnu navštívil rekordní počet zahraničních turistů. Celkem do země přijelo 8,3 miliónu turistů, o 7,1 procenta více než před rokem. Čísla zveřejněná ministerstvem cestovního ruchu jsou velmi pozitivním signálem pro španělskou ekonomiku, která bojuje s recesí. Podle analytiků Španělsku pomohly nepokoje v Egyptě a Turecku. Za leden až srpen počet turistů stoupl o 4,5 procenta na 42,3 miliónu.

Španělské pobřeží Costa Brava prožívá renesanci. Foto: Profimedia.cz
Do Španělska v srpnu přijel rekordní počet turistů

Turistika se na hrubém domácím produktu čtvrté největší ekonomiky eurozóny podílí zhruba 11 procenty. Je druhým nejvýznamnějším hospodářským odvětvím po automobilovém průmyslu a jedním z mála, které i v době krize roste.

Nejvíce se v srpnu zvýšil počet turistů ze severní Evropy, a to o 18,1 procenta. Počet turistů z Francie stoupl o devět procent.

Za osm měsíců nejvíce rostl počet turistů z Ruska, a to o téměř 31 procent. Vyšší byl i počet turistů z Británie, Francie a Německa, tedy ze zemí, které mají na celkovém počtu turistů ve Španělsku největší podíl. Naopak se snížil počet turistů z Itálie.

Chrám Sagrada Familia v Barceloně

Foto: Profimedia.cz

Čísla samostatně za Českou republiku ministerstvo nezveřejnilo, řadí ji mezi zbytek Evropy. Tato oblast má na celkovém počtu turistů podíl zhruba pět procent. V srpnu se počet turistů z tohoto regionu zvýšil o 11,1 procenta.

Nejoblíbenější regionem je Katalánsko, které mělo na celkovém počtu turistů podíl 26,1 procenta. Následují Baleárské ostrovy s podílem 19,7 procenta. Počet turistů v Katalánsku za osm měsíců stoupl o 6,5 procenta a na Baleárských ostrovech o 8,3 procenta, napsala agentura ANSA.

Španělsko je jednou z největších turistických destinací na světě, i když z pozice světové trojky podle počtu příjezdů zahraničních turistů ho již sesadila Čína. První dvě příčky patří Francii a Spojeným státům.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků