Hlavní obsah
Pořizování selfie bude ve velké části Bombaje zakázáno. Foto: Profimedia.cz

Bombaj zavedla zákaz selfie

Indické město Bombaj vyhlásilo po sérii smrtelných úrazů 16 zón, kde si lidé v zájmu vlastní bezpečnosti nesmějí pořizovat autoportréty - takzvaná selfie. Tyto oblasti se nacházejí především u moře v místech, kde není žádné zábradlí. Za porušení zákazu hrozí pokuta 1200 rupií (přes 400 korun), napsala agentura AP.

Pořizování selfie bude ve velké části Bombaje zakázáno. Foto: Profimedia.cz
Bombaj zavedla zákaz selfie

Fotografiím sebe sama pořizovaným z ruky propadla celá země, včetně premiéra Nárendry Módího, jenž na internetu zveřejňuje své snímky s různými světovými lídry. Honba za co nejpodařenějším obrázkem ale může mít fatální následky.

Indie je zemí, kde podle americké společnosti Priceonomics při pořizování selfie zemřelo od roku 2014 nejvíce lidí na světě, a to 19 z celosvětové bilance 49. Tato smutná statistika může být podle AP částečně dána také velikostí Indie, která má 1,36 miliardy obyvatel a kde jsou chytré telefony široce rozšířené.

Zákaz selfie se ovšem nevztahuje jen na místní obyvatele, ale i turisty, kteří mají Bombaj často jako vstupní bod do Indie.

Ve městě Násik tento měsíc zahynul student, který se během pikniku fotil na skále poblíž vodní nádrže. Spadl do vody, utopil se a s ním i jeho spolužák, který mu skočil na pomoc. V lednu utonula osmnáctiletá dívka, která se fotografovala v turisty oblíbené bombajské pevnosti a zřítila se do moře. Po této události bombajská policie vytipovala riskantní místa a plánuje zahájit informační kampaň.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků