Speller uvedl, že kolem rezervovaného ubytování ve čtvrti Pauwenpad musel i se svými přáteli třikrát projet, než mu došlo, že kontejner bude pravděpodobně onou nemovitostí, kterou si zarezervoval. „Říkali jsme si, že tohle přece nemůže být ono. Nakonec se ukázalo, že je,“ popsal nizozemskému serveru AT5. Speller proto zkontroloval svou rezervaci, kde si všiml drobné změny v popisu nemovitosti — z chatky se stihl stát právě obytný kontejner.

Když Speller své ubytování otevřel a spatřil tři matrace na zemi a přenosnou toaletu, okamžitě dveře opět zabouchl a odešel. Nakonec si s přáteli musel zaplatit za hotel, který vyšel na 230 liber (6700 korun). Vrátit peníze mu majitel kontejneru, uvedený pouze jako Jacob, odmítl. Speller se ovšem obrátil přímo na společnost Airbnb, která mu vrátila plných 330 liber, tedy nejen částku za „chatku“, ale i za hotel.

„Hostitele i jeho ubytování jsme z naší aplikace vyloučili. Zavádějící informace u nás nemají místo a náš tým tvrdě pracuje na tom, aby takové osoby stihl identifikovat co nejdříve,“ uvedl mluvčí Airbnb pro Independent. Server AT5 navíc zjistil, že kontejner byl na ulici umístěný bez oprávnění. Snaha najít vlastníka byla zatím neúspěšná.