O tom, že je příkop určen ke koupání, svědčí už samotný název. To Sua totiž doslovně znamená velká jáma na koupání. Voda v ní je tak čistá a průzračná, že lze vidět až na samé dno. Příkop hluboký až 30 metrů je napájen vodou z moře, která protéká skrze jeskyni — tou lze ostatně i proplavat, ačkoli to se doporučuje jen zkušeným potápěčům.

Turisté mohou do jámy sestoupit po žebříku.

Turisté mohou do jámy sestoupit po žebříku.

FOTO: Profimedia.cz

Okolní vegetace, která na první pohled evokuje džungli, je ve skutečnosti pečlivě udržovanou tropickou zahradou. Samotná jáma je ale skutečně ryze přírodní a jediným zásahem je žebřík, který vede na malou plošinu nad hladinou, z níž lze do vody seskočit.

O tom, že je Samoa exotickým rájem nemůže být pochyb.

O tom, že je Samoa exotickým rájem, nemůže být pochyb.

FOTO: Profimedia.cz

To Sua se nachází na samojském ostrově Upolu a není zdaleka jediným přírodním lákadlem exotické země. Tím jsou i bílé pláže lemující pobřeží nebo národní park O Le Pupu-Pue s vodopády a malými útesy. Na Upolu se nachází také hlavní město Apia, v němž je významnou památkou evropsky vypadající katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie.

Katedrála v hlavním městě Samoi má evropský nádech.

Katedrála v hlavním městě Samoi má evropský nádech.

FOTO: Profimedia.cz

Neposkvrněná je ale celá Samoa, což není vzhledem k její odlehlosti nic překvapivého. Malý polynéský stát leží jen nedaleko od mezinárodní datové hranice a jeho nejbližšími sousedy jsou Americká Samoa, Tonga nebo Fidži, které je ovšem vzdáleno už přes 1000 kilometrů.