Každý den pláž, která se nachází na ostrově Phi Phi Leh, navštívilo na 5000 turistů. Kvůli tomu velmi trpěla okolní příroda, zejména koráli a mořští živočichové. Jelikož příroda potřebuje více času na uzdravení, rozhodl se thajský odbor národních parků a divoké přírody prodloužit zákaz vstupu na pláž.

„Uzavření na čtyři měsíce nestačilo. Potřebujeme nejméně rok, možná dva, aby se příroda dala do pořádku. Zejména korálové útesy, ale i třeba okolní porost mangrovů,“ uvedl ředitel odboru národních parků Songtham Sukswang.

Maya Bay si zahrála ve snímku Pláž s Leonardem DiCapriem. Její krásu ale turisté nebudou obdivovat ještě dlouho.

Maya Bay si zahrála ve snímku Pláž s Leonardem DiCapriem. Její krásu ale turisté nebudou obdivovat ještě dlouho.

FOTO: Profimedia.cz

Rozhodní prodloužit zákaz vstupu podle listu Bangkok Post rozlítilo organizátory turistických výletů, kteří se bojí, že přijdou o spoustu peněz. Podle předsedy turistického spolku pro oblast Koh Phi Phi Wattrapola Chantharara se zákaz dotkne celé oblasti, protože turisté budou muset překopat své plány a zřejmě vyrazí někam úplně jinam. Chanthararo se proto chce v následujících týdnech zabývat možnými alternativami.

Zátoka Maya Bay nejčastěji hostila turisty z provincie Krabi nebo z Phuketu. Při počtu kolem 5000 návštěvníků denně to dělá 1,82 miliónu lidí ročně.