Srovnávací portál TravelSupermarket pořadí nejlepších roadtripů stanovil podle množství fotografií, které se pojily k jednotlivým cestám. Nejslavnější americká dálnice nebo některé její zastávky byly na Instagramu označeny zhruba 1,2miliónkrát.

Vzhledem k rozsáhlosti matky cest, jak silnici nazval spisovatel John Steinbeck, se není čemu divit, že právě Route 66 je považována za jedno z nejlepších míst pro roadtrip. I když už v původní podobě prakticky neexistuje, protože byla mnohde rozšířena a nahrazena soustavou dálnic, její délka 3940 kilometrů rozpínající se ve třech časových pásmech slibuje velkolepé zážitky.

V USA další tři

Druhou nejfotografovanější cestou je Great Ocean Road v Austrálii, která vede při pobřeží státu Victoria. Začíná západně od Melbourne a vede kolem pitoreskních útesů, skalních útvarů a zátok. Na Instagramu ji uživatelé označili 928 000krát. Od roku 2011 je silnice na seznamu australského národního dědictví.

Nejznámějším skalním útvarem podél Great Ocena Road je takzvaných Dvanáct apoštolů.

Nejznámějším skalním útvarem podél Great Ocean Road je takzvaných Dvanáct apoštolů.

FOTO: Profimedia.cz

Argentinská Ruta, která obsadila třetí příčku, je trochu jiného ražení. Vede prakticky přes celou zemi a prochází Andami. Ty, kteří se na ni vydají, proto odmění působivými výhledy na jihoamerické velehory. Na Instagramu lze z Ruty najít přes 732 808 fotografií.

Argentinská Ruta kličkuje mezi Andami.

Argentinská Ruta kličkuje mezi Andami.

FOTO: Profimedia.cz

Dalšími cestami v desítce nejlepších roadtripů jsou Blue Ridge Parkway, Finger Lakes Highways a Valley of Fire — všechny v USA. Dále pak islandská Ring Road, Trollstigen v Norsku, Icefields Parkway v kanadské provincii Alberta a Cabot Trail v kanadské provincii Nové Skotsko.