Hotel Sheldon Chalet uprostřed drsných a osamělých hor nabízí návštěvníkům možnost přenocovat přímo v srdci této krajiny. Zároveň se ale nemusejí vzdávat komfortu — tedy pokud za komfort nepovažují plný signál. Ten tu kvůli odlehlosti totiž nenaleznou. Stejně tak se dá do hotelu dostat pouze helikoptérou. Leží totiž na takzvaném nunataku, tedy skalnatém horském vrcholku obklopeným ledovci.

Do hotelu se dá dostat pouze helikoptérou.

Do hotelu se dá dostat pouze helikoptérou.

FOTO: Profimedia.cz

Hotel leží na takzvané nutace. V okolí se dá lyžovat nebo chodit na sněžnicích.

Hotel leží na takzvané nutace. V okolí se dá lyžovat nebo chodit na sněžnicích.

FOTO: Profimedia.cz

Na druhou stranu, odříznutí od civilizace bude nejspíš jedním z důvodu, proč do hotelu zavítat. Nedostatečné spojení s okolním světem ale musí vykompenzovat propojení s přírodou, jelikož z venkovních teras, ale koneckonců i za okny, lze pozorovat třeba působivou polární záři. Odpočinek od shonu je znásobený tím, že se v hotelu může ubytovat maximálně 10 osob.

Ačkoli hotel nabízí i nejrůznější wellness aktivity, hosté se mohou vydat objevovat i ledovcovou krajinu. Lyžování, trekking či chození na sněžnicích jsou jen zlomkem toho, co lze na hranici národního parku Denali podniknout. Relativně nedaleko leží stejnojmenná hora, dříve známá pod jménem Mount McKinley, která je se svými 6190 metry nejvyšší v Severní Americe.

V hotelu se může ubytovat maximálně 10 lidí.

V hotelu se může ubytovat maximálně 10 lidí.

FOTO: Profimedia.cz

Kvalita služeb a technologický detox se odráží i na ceně. Cena pokoje začíná na 2300 dolarech za noc, což je v přepočtu více než 47 tisíc korun.