Od 1. listopadu budou mít turisté možnost vyšplhat až do nejvyššího podlaží, nějakých 40 metrů. Páté podlaží Kolosea bylo přitom využíváno nejníže postavenými členy společnosti – plebejci. Sedadla byla nejlevnější, protože byla také nejdále od veškeré zábavy.

Vyšší patra Kolosea mají své kouzlo.

Vyšší patra Kolosea mají své kouzlo.

FOTO: Profimedia.cz

Brzy však budou mít do nejvyššího patra přístup i skupiny po 25 lidech, které tak budou moci okusit výhled, který měli v historii jen plebejci, kteří zde seděli na dřevěných lavicích, zatímco výše postavení členové společnosti seděli na mramorových lavicích.

Šest miliónů lidí ročně

„Divoká zvěř byla držená v podzemních tunelech. Několik dní nedostala nažrat, a tak když ji vyvezli v klecích z podzemí na denní světlo, zvířata byla vyděšená. Následná řežba byla hrozivá a nepopsatelná,” uvedla ředitelka Kolosea Rossella Reaová pro deník Daily Telegraph.

Zatím se na nejvyšší místa Kolosea podívali jen novináři, od listopadu bude tento pohled pro všechny návštěvníka, kteří si za to zaplatí.

Zatím se na nejvyšší místa Kolosea podívali jen novináři, od listopadu bude tento pohled pro všechny návštěvníky, kteří si za to zaplatí.

FOTO: Profimedia.cz

Každý rok navštíví Koloseum šest miliónů turistů. Je velmi pravděpodobné, že otevření vrchního patra naláká ještě více zájemců, včetně těch, kteří už Koloseum v minulosti navštívili.