Malý domek, který má příznačně v názvu mýtického ohnivého ptáka rodícího se z popela, stojí zhruba 6,5 kilometrů od havajského vulkánu Mauna Loa. Ten je svou rozlohou nejen největší na světě, ale zároveň patří i k těm nejaktivnějším.

Ačkoli k erupcím došlo za posledních zhruba 80 let více než 33krát, naposledy plně vybuchl v roce 1984. Dvě erupce v první polovině minulého století dokonce zničily přilehlé vesnice.

Okouzlující výhledy

Krajina kolem domku si všechny tyto zuřivé výbuchy pamatuje, je poměrně nehostinná a s minimem vegetace. Phoenix House totiž stojí v řečišti, kudy v minulosti protékala láva. I přesto je výhled z této malé budovy okouzlující a pozoruhodný.

Dům leží zasazen v černých lávových polích.

Dům leží zasazen v černých lávových polích.

FOTO: Profimedia.cz

„Z okna můžete vidět oblaka kouře tam, kde se láva setkává s mořem a vytváří novou pevninu. Kouřící sopka, třpytivý oceán a kilometry černých lávových polí jsou součástí rozsáhlého výhledu a této živelné zkušenosti,“ stojí na ubytovací službě Airbnb, kde je domek inzerován.

Ve zvýšeném patře je ložnice.

Ve zvýšeném patře je ložnice.

FOTO: Profimedia.cz

Domek se sestává z místnosti, ve které je malý obývák, kuchyně s jídelnou a ve zvýšeném patře je ložnice. Náleží k němu samozřejmě i koupelna. V ložnici je navíc veliké okno, které nabízí přímo z postele výhled do vulkanické krajiny a na nedaleký oceán. Phoenix House je k pronájmu za 125 dolarů na noc, tedy za necelé 3000 korun.