Hospodu Krev a víno (Blood and Wine) na začátku ledna otevřela producentská společnost The Pop Up Geeks ve svém podniku Daylight Robbery jako takzvaný pop-up bar, který má tedy jen omezený provoz. Na středověkou atmosféru obohacenou rekvizitami z populární HBO série už však neláká návštěvníky jen z Edinburghu, ale i ze zahraničí.

Sklepní bar, svíce, kožešiny na lavicích, vycpaniny, rohy, meč Jona Sněha, štíty se zlovlky a také plakáty s vypsanou odměnou na Sandora Clegana. Ten hlavní zážitek ovšem nekončí jen u vzhledu celého baru, Západozemím se majitelé inspirovali i v tvorbě jídelního lístku a drinků.

V The Pop Up Geeks vybírali vína i další druhy alkoholu tak, aby se chutí i charakterem přiblížili co nejblíže k těm nápojům, které doopravdy konzumovali hlavní hrdinové fantasy série. Na menu tedy např. najdete bílá i červená vína „z vinic samotného Tyriona Lannistera z Casterlyovy skály“, ke kterým můžete přikousnout podezřele pojmenované masové „Pirožky Freyů“, nebo „citrónové koláčky lady Sansy“. Samozřejmě tu nepominuli ani zvěřinu.

„Jsme tu všichni velcí fandové Hry o trůny a před otevřením Krve a vína jsme věnovali hodně času výzkumu, nákupu rekvizit i surovin,“ řekl jeden z majitelů The Pop Up Geeks, Linden Wilkinson. „Je příhodné, že jsme mohli tenhle bar otevřít v Edinburghu, když právě události, které se odehrály na jeho hradě, byly pro George R. R. Martina inspirací pro Rudou svatbu.”

Bar Krev a víno je otevřen ve středu a čtvrtek až do konce února a můžete jej najít na adrese 26b Dublin street. Před ukončením provozu plánují majitelé uspořádat například speciální valentýnský večer. Pro ty, kteří chtějí svou drahou polovičku oslnit znalostí celé knižní série i seriálu, je tohle to pravé místo.