„Povědomí veřejnosti o zdravotnických službách v Soulu je relativně nízké navzdory tomu, na jaké úrovni jsou,“ řekl šéf centrály sportu a turistiky Kim Eui-Seung pro jihokorejskou televizi YTN. „Chceme dostat tuto informaci k lidem, chceme je nalákat na naši kvalitní zdravotní péči, a tak se snažíme ji pomocí programů všemožně propagovat,” dodal.

Nejsou to jen standardní vyšetření, za čím mohou návštěvníci zamířit — měření tlaku nebo kontrola zraku jsou přeci jen dost obyčejné procedury. Ale odjet na dovolenou a odvézt si jako suvenýr třeba plastickou operaci, to je odvážnější. Kromě moderní, takzvané západní medicíny, ale Soul nabízí i alternativní varianty, které pacientům pomohou nastolit tělesnou i duševní rovnováhu.

Výhodou Jižní Koreje je prý i příznivá cena. Například za operaci při léčbě hemoroidů lidé zaplatí jen něco kolem 27 000 korun, zatímco v USA by za stejný zákrok zaplatili skoro desetinásobek. A léčba rakoviny vyjde třeba oproti Thajsku či Singapuru na poloviční cenu.

Eui-Seung dodal, že jeho úřad má v plánu napojit se na vlivné cestovní agentury, aby se tyto informace dostaly i k lidem ze zámoří či z Evropy.