„Na světě je přes 1,6 miliard muslimů, což je pro nás velký trh. Stačí nám, když tu budeme prosperovat díky jen jednomu procentu,“ řekla pro Reuters hotelová generální ředitelka Sanya Saengboonová. Hotel kromě dvou modlitebních místností disponuje také třemi jídelnami s tradičními halal pokrmy.

Pro muslimské návštěvníky Thajska je totiž obyčejně velmi obtížné nalézt v zemi restauraci či stravovací zařízení, kde je možné si halal pokrmy dopřát. „Cítím se zde velmi pohodlně. Jednou jsme byli v rezortu na Phuketu, kde bylo velmi těžké najít halal jídlo, obzvlášť pak na snídaně,“ tvrdí hotelový návštěvník Aamir Fazal.

Hotel pravidelně zajišťuje lekce islámu pro personál, který tvoří jak muslimové, tak buddhisté i lidé dalšího vyznání. „Je pro mne skvělou příležitostí zde pracovat, jelikož je tohle první halal hotel a klientela, která tento druh jídla vyhledává, je po celém světě,“ svěřil se jeden z kuchařů Thotsaporn Sirijindaviroj.

K přilákání muslimských turistů spustilo loni Thajsko také mobilní aplikaci, která má návštěvníkům pomoci při hledání halal stravovacích zařízení.