Ledový festival v Charbinu je kultovní akcí, která každoročně přiláká statisíce, ba dokonce i milióny nadšených návštěvníků. Díky teplotám hluboko pod bodem mrazu tam díla vytesaná do obrovských ledových bloků vydrží táním neporušená týdny.

Loňský ročník festivalu zaujal především 300 metrů dlouhou ledovou skluzavkou, na niž se stály několikahodinové fronty. Jejích několik drah bylo po setmění barevně nasvíceno.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Ledová skluzavka stála v roce 2015 návštěvníkům festivalu v Charbinu i za dlouhé čekání.

Letos do ledového království, na jehož vzniku se vždy podílejí tisíce pracovníků, mohou zájemci přijít pořádně vymrznout až do 25. února. Dřív než kvůli drkotání zubů se jim odsud nejspíš nebude chtít. Ve dne je čeká křišťálově průzračná a večer pestře nasvícená říše s mosty, schodišti, paláci, sloupy, podloubími, sochami, skluzavkami a dalšími velikostí i propracovaností ohromujícími díly.

„Mé srdce se cítí velmi čistě ve světě sněhu a ledu. Myslím, že tajemství díla přírody je impozantní,“ ohodnotila pro agenturu Reuters krátce po začátku festivalu jedna z návštěvnic nekonečnou plochu ledových výtvorů.