Za ráj naháčů vybraly brazilské úřady pláž Abrico asi hodinu jízdy západním směrem od centra Ria. „Starosta přijal odvážné rozhodnutí, které Riu pomůže při kulturní a turistické propagaci. Zvláště v době, kdy se město chystá oslavit své 450. výročí a připravuje olympijské hry v roce 2016," prohlásila nudistická aktivistka Paula Nogueiraová.

Přestože si toho Brazilci na plážích nikdy moc neoblékají, když přijde na úplnou nahotu, jsou konzervativnější, než se zdá. Bylo tedy zapotřebí nudistických aktivistů, aby se úřady osmělily a povolily v Riu první pláž oficiálně určenou naháčům.

Aktivisté hodnotí postoj Brazilců k nahotě jako paradoxní. Dávají ho do kontrastu s odvážně odhalenými kostýmy snad nejslavnějšího karnevalu světa, který se každoročně v Riu de Janeiru koná. Zatímco tyto kostýmy představují tradici, která nikoho nepohoršuje, svlékání na pláži je v očích mnoha místních nevhodné.

Rio de Janeiro proslavil nejen divoký karneval, ale také velká socha Ježíše shlížejícího na město.

Rio de Janeiro proslavil nejen divoký karneval, ale také velká socha Ježíše shlížejícího na město.

FOTO: Profimedia.cz

Naturisté se na pláži Abrico neoficiálně scházejí už delší dobu. Naráželi však na nepochopení. To by se od nynějška mělo změnit k lepšímu.