Liles prošel místo známé jako Wonderland Club v oblasti Elkmont v národním parku Great Smoky Mountains už loni v květnu. Média se však o jeho fotografie a video začala zajímat až nedávno.

Kolem příspěvku kalifornského bloggera vznikl také menší zmatek. Rozšířily se zprávy o tom, že Liles objevil 100 let staré zapomenuté a opuštěné městečko. Tento velký „objev“ byla však ve skutečnosti pouze návštěva historického místa, o kterém místní dobře vědí.

Liles se následně omluvil za vzniklé zmatky a uvedl, že byl sám šokován, když se dočetl o tom, že místo objevil. Tento nevhodný výraz prý použil jen v úvodu videa, netušíc, co tím způsobí.

Jen smutné ticho

V každém případě z Lilesova videa mrazí. Milovníkům hororů může připomenout například snímek Záhada Blair Witch. V hustém lese Liles prochází kolem polorozpadlých bývalých letních rezidencí. Sem tam nahlíží do prázdných interiérů rozbitými okny se zlámanými žaluziemi. Ve dřevěných verandách je jedna díra vedle druhé.

Ztichlou osadu, ve které už desítky let nikdo nepobývá, lze zařadit mezi četná městečka duchů, která jsou celosvětově jedním z nejoblíbenějších turistických cílů.