Jako poskládaný z desítek bublinek vypadá thajský mrakodrap Sathorn Unique v centru Bangkoku. Měli se sem nastěhovat bohatí rezidenti. Z množství velkých teras i menších balkónů by se jim nabízel skutečně prvotřídní výhled na neutichající velkoměsto.

V roce 1997 stopla výstavbu devětačtyřicetipatrové budovy asijská finanční krize. V jejím důsledku se stala z původně luxusního mrakodrapu věž duchů přitahující hlavně zvědavce a fotografy. Ti se tu snaží tvořit působivé snímky mapující stopu času, která se do stavby přirozeně vrývá čím dál hlouběji.

Okna ani dveře nejsou na svých místech, uprostřed stropů i podlah jsou nevyplněné díry, holé schody nikdy neohraničilo zábradlí, eskalátory se ani jednou nerozjely, podél zdí postává lešení a všude kolem leží zapomenutý nepořádek. V leckterých místnostech se vyřádili sprejeři.

Mnozí dobrodruzi nedbají na zákaz vstupu a vydávají se prozkoumávat syrový interiér mrakodrapu na vlastní nebezpečí. Naskýtá se jim pak smutný pohled na torzo nedokončené budovy.